Enerjini Yükselt ve Yenilen

Ruhsal ve bedensel sağlık temelde birbirine bağlıdır. Ruhsal sağlık ve bedensel sağlık arasında güçlü bir bağ vardır. Günümüz dünyasında insanların hayat kalitelerini önemli ölçüde etkileyen  bir çok neden sayılabilir; çalışma koşulları, yorucu şehir hayatı, yetersiz aktivite v.b. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’ya göre sağlıklı olmanın tanımı kişinin sadece hasta ya da güçsüz olmaması anlamına gelmez; psikolojik, ruhsal, fiziksel ve sosyal refahın beraber sağlanması olarak tanımlanır. WHO; ‘ ruhsal sağlık olmadan sağlık yoktur’ der.

Fiziksel sağlık, mental sağlık ve kronik psikolojik sorunlar biribirleriyle ilintilidir. Zayıf mental sağlık, kronikleşen fiziksel rahatsızlıklar için risk faktörü oluşturur. Stres, bedenin kendini sıkıştırmasına neden olur, sıkışan bedende bel, boyun, sırt ve kas ağrıları baş gösterir.

Stres altında olmak, mental olarak da sorunlara neden olur; bu durum kronik psikolojik sorunlara yol açar. Kronik psikolojik sorunlar ise sağlıklı ruhsal gelişimi engeller.

Güçlü akışlar içeren bu atölye, katılımcılara hem güçlü bir fiziksel aktivite sunar,hem de bu aktivite esnasında psikolojik rahatlama sağlayarak mental sağlığı da destekler.