Moksha Istanbul

Yoga. Nefes. Meditasyon.

Hayatın olağan koşuşturması, stresi, zamansızlığı içinde kendimize bir nefeslik yer açmaya karar verdiğimiz anda yollarımız kesişti. Katıldığımız eğitimler, aldığımız sayısız atölyeler, verdiğimiz dersler ve karşılaştığımız her bir öğrenci bize tek bir şeyi öğretti; kendini sevmekle başlar her şey.

Sanskritçede özgürlük anlamına gelen Moksha, kendi felsefesi içinde kurtuluş ve yeniden doğuşu anlatır.  Hayat bir nefes ile başlar. Doğarken bildiğimiz, büyürken yavaş yavaş unuttuğumuz nefesi ve bedenimizin mucizesini hatırlamaya ihtiyacımız var.

Moksha Istanbul, kurumsal ve bireysel atölyeler ile en derindeki size giden yolda bildiklerini sizinle paylaşır. Yoga, nefes ve meditasyon ile kendinize yaptığınız yolculukta size eşlik eder

* Mokşa istanbul diye okunur. 

Biz Kimiz?

Özge Akalın
Özge AkalınKurucu Ortak ve Yoga Eğitmeni
Erzurum, 1983 doğumlu Özge Akalın, 2005 yılında Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Bölümünden mezun oldu. 2007 yılında Bankacılık sektöründe çalışmaya başladı. Halen kurumsal bir çalışma hayatı olan Özge, Moksha Istanbul Kurucu Ortağı ve aynı zamanda Yoga Eğitmeni.

Yoga ile 2013 yılında tanıştı. Fiziksel ağrıları nedeni ile başladığı Yoga, 2014 yılında Berra Sertel ile 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Temel Yoga ve 100 saatlik Yin Yoga eğitimini tamamlaması ile hayat tarzı haline geldi. Yoga’nın bütün yaş gruplarında derin bir farkındalık oluşturduğunu gördü ve 2016 yılında Cayetana Rodenas ile Yoga Alliance onaylı Çocuk Yogası eğitimini tamamladı. 2016 yılından itibaren Çetin Çetintaş’ın birçok eğitimine katılarak kişisel pratiğini geliştirmenin yanısıra, yoga felsefesi ve meditasyon ile ilgili deneyimini artırdı.

Selen ile 2015 yılında kurumsal şirket çalışanlarına yönelik nefes ve Yoga içerikli 3 ayrı Farkındalık Atölyesi hazırladılar. 2 Haziran 2016’da Kurumiçi Girişimcilik ve İnovasyon Konferansı’nda katılımcılara nefes çalışması ve kısa bir yoga akışı yaptırdılar. Her anlamda yenilenmeye ihtiyaç duyan bedenin ve zihnin üzerinde pozitif etkilerini gördükleri Yoga, nefes ve meditasyon alanındaki uzmanlıklarını 2016 yılında daha çok insanla paylaşmaya karar verdiler ve Moksha İstanbul’u kurdular. Nefes, meditasyon, farkındalık ve Yoga atölyelerinin bir çatı altında toplandığı Moksha Istanbul’da hem kurumlara, hem de bireylere yin, hatha/vinyasa ve çocuk yogası dersleri veriyor.

Selen Erkut Kayış
Selen Erkut Kayış Kurucu Ortak ve Yoga Eğitmeni
İstanbul, 1982 doğumlu Selen, Galatasaray Üniversitesi Endüstri mühendisliği mezunu. Profesyonel hayatta pazarlama alanında çalışırken hem işin getirdiği stres, hem de omurga problemleri nedeniyle başladığı yoga derslerinde özellikle Yin Yoga üzerine yoğunlaştı.

2013 Mayıs ayında Berra Sertel ile Yoga Alliance onaylı 200 saat Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni, 2015 Ocak ayında Berra Sertel ile 200 saatlik Yoga Alliance onaylı Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamladı. 2013 Ekim ayında Zürih’te Birthlight Perinatal Yoga hamile yogası eğitimi aldı. Hamile yogasının doğum ve hatta doğum sonrası erken döneme kadar devam eden deneyimsel bir yolculuk olduğunu düşünen Selen, derslerinde, hamileliğin her aşamasında anne adaylarının yaşam standardını yükseltecek, karşılaşabilecekleri fiziksel ve ruhsal zorluklarla baş etmelerine yardımcı olacak asana ve nefes egzersizlerini uyguluyor.

Selen, 2016 Nisan ayında tamamladığı Thai Yoga Masaj Eğitimi ile dokunmanın gücünü keşfetti. Ayrıca, Sheila Haswell, Hamish Hendry, Didi Ananda Uttama ve Hart Lazer ile workshoplara katıldı.

Özge ile 2015 yılında kurumsal şirket çalışanlarına yönelik nefes ve yoga içerikli 3 ayrı Farkındalık Atölyesi hazırladılar.

Halen pazarlama alanında çalışmaya devam eden Selen, yogada öğrendiği “anda kalabilmek”, “zihni sakinleştirmek”, “sınırlarını tanımak” gibi öğretileri günlük hayatına da uyarlıyor. Yin, hatha/vinyasa ve hamile yogası alanlarında özel ve grup yoga dersleri veriyor.